четверг, 8 декабря 2016 г.

уроки

                                      Настрій у музиці
Урок музичного мистецтва  2 клас.
                                                                                   Вчителя музичного мистецтва
                                                      Ільківської ЗОШ І-ІІ ст.
                                       Мосурган О.І.
Мета: ознайомити учнів з елементами музичної мови-мелодією, ладом (мажор і мінор) на прикладі фортепіанних пєс  В.Косенка «Не хочуть купити ведмедика», «Купили ведмедика»;.
*розвивати вокально-хорові навички, музичну память, творчу уяву;
*виховувати любов до музики, культуру слухання музичного твору,почуття взаємоповаги, доброти.
Тип уроку:комбінований.
Обладнання: ТЗН; фортепіано; записи музичних творів; портрет В.Косенка;індивідуальні картки,кольорові картки;картки: «лад», «мажор»,
«мінор»; картки-завдання (для кожної групи); плакат «Настрій у музиці»;
Таблиця «Музична сходинка».

Твори образотворчого мистецтва:
1.Фрагмент картини з української народної казки «Круть і верть»,
Зображення «Українка я маленька» дівчинка танцює, зображення дітей які прощаються з літом.
2.І.Айвазовський «Девятий вал»; «Після бурі».
Пісня «Якщо добрий ти» муз. Б.Савельєва, сл.М.Пляцковського.
ХІД УРОКУ
Учні входять до класу під звуки Оди «До радості»Л.Бетховина.
І.ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Музичне привітання «Урок музики»(на мелодію пісні «Я на солнишке сижу» ).
Усі        Урок музики у нас
             Запросив усіх у клас.
             Привітаймось дружно всі:
             До, Ре, МІ, Фа, Соль, Ля, Сі.
Учитель :Урок музики почавсь!
               Кожен з вас приготувавсь?
Учні  :     Ми готові вже співати,
               Грати й навіть танцювати.
ІІ.Актуалізація опорних знань.
Учитель
Діти, якою мовою з нами спілкується музика? (Музичною мовою)
Як ми висловлюємося, розмовляємо? (Словами,реченнями)
Як розмовляє з нами музична мова? (Фразами, мелодією)
Правильно! Молодці!
ІІІ.Повідомлення теми,мети уроку.
Учитель.Із вашими чарівними усмішками та гарним настроєм сьогодні ми вирушимо до цікавої країни Музики, яку дуже любимо.А в дорогу із собою ми візьмемо тему нашого уроку-«Настрій в музиці». Під час подорожі ми дізнаємось, як за допомогою ладу композитор намагався донести до слухача настрій в музиці.Також ми ознайомимося з музичними термінами: «лад», «мажор», «мінор».
ІV.Основна частина
Бесіда
Учмтель.Прочитавши казку чи оповідання , ви можете уявити  головного героя,навіть скласти його характеристику,розповівши ,добрий він чи злий, високий чи низенький на зріст тощо.Так само композитори  за допомогою засобів музичної виразності створюють певні образи й наділяють їх настроєм.
СЛУХАННЯ МУЗИКИ
Учитель.сьогодні ми прослухаємо твір «Не хочуть купити ведмедика». Я пропоную працювати в групах.
Учитель обєднує учнів в групи.
Кожна група має обрати капітана.
Групи отримують  картку-завдання, а після прослуховування  музичного твору кожна група виконуватиме своє завдання.Завершивши роботу  учасники групи мають підняти руки.
Картки-завдання
Група 1
Хто виконував цей твір ?
На якому інструменті було виконано цей твір ?
Група 2
Розташувати запропоновані малюнки за настроєм музики
Група 3
Показати за допомогою кольорових карток  настрій у музиці
Група 4
До якого або яких музичних «китів» належить цей твір ?
Група 5
У якому темпі виконувався цей твір ?
У якому регістрі  звучав цей твір

Група 6
Показати на малюнку (плакаті) настрій у музиці.
Музичний словник
Лад –це настрій у музиці.
На парті у кожного з учнів лежать картки.
Повторне слухання
Завдання:
Показ настрою в музиці за допомогою відповідної картки;
Визначення кількості частин у творі.
Учитель
Чому композитор запропонував саме таку послідовність  настрою ?
Учитель
Можете навести приклад з власного життя?
Порівняння творів образотворчого мистецтва:
*за настроєм;
*за колірною гамою;
*за порою року;
*за кількістю предметів на картинах.
Фізкультхвилинка
Фізкультхвилинка проводиться на мелодію «Веселка».
Учитель
У якому ладу звучала мелодія під час фізкультхвилинки ?
ВОКАЛЬНО-ХОРОВА РОБОТА
Хто з вас пригадає назву пісні ,що ми почали вивчати на попередньому уроці (Якщо добрий ти)
Для того щоб гарно співати пригадаймо правила співу.потрібно сісти рівно, спина пряма,відстань між тулубом та партою-кулачок. Співаємо, слухаючи одне одного, плечей не піднімаємо.
Розспівка
Виконання вправ на округле й протяжне звучання голосних,чітку вимову приголосних.
Розучування пісні(продовження)
Учитель.Пригадаймо, як рухається мелодія пісні «Якщо добрий ти».
Учитель показує рух мелодії, використовуючи таблицю «Музична сходинка».
Діти разом з учителем співають 1й куплет пісні та показують рух мелодії.
Яким є характер цієї пісні ?(він веселий, бадьорий, життєрадісний).
Розучування 2го куплету всім класом.
Виконання пісні індивідуально біля дошки (решта учнів уважно слухають, після чого оцінюють рівень виконання за допомогою карток).
Картки для оцінювання рівня виконання пісні
Спів сподобався-
Спів не сподобався-
Виконання пісні інструментальним секстетом(використання дитячих музичних інструментів).
Виконання пісні вокально-інструментальним ансамблем.
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Учитель.Швидко сплив час,і ми маємо прощатися з країною Музика.
Рефлексія
*Що таке лад ? Які ви знаєте лади ?
*Чи впливає лад на мелодію ?
*Якій темі була присвячена музика ,що ми прослухали на уроці ?
*Як називається твір і хто його написав ?
*Що вам сподобалося на уроці ?
Оцінювання
Учитель.Ви були сьогодні дуже активними, емоційними, гарно співали, грали на музичних інструментах.
Учитель оцінює роботу учнів на уроці.
У вас на партах лежать зображення трьох смайликів .Якщо вам було цікаво працювати на уроці, підніміть смайлик-1, якщо не дуже-2, якщо не цікаво-3.
Учитель
Спасибі всім хто працював
Пісні співав, диригував
На інструментах грав чудово,
Та тим хто в гості завітав.
Учні виходять із класу під музику.


Комментариев нет:

Отправить комментарий